Bordslampa Lisa Johansson-Pape
Klubbat för:
7 000 SEK
Schätzwert
10 000 SEK
Beschreibung
LISA JOHANSSON-PAPE, "Senator", bordslampa, 1950-tal, för Orno, ursrpungligen formgiven 1947, fot i mässing beklädd med läder, skärm i grönmålad metall, höjd ca 58 cm
Zustandsbeschreibung
Fungerar enligt uppgift, smärre slitage
734566
2020-02-15