Bordslampa Lisa Johansson-Pape

Klubbat för:

7 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

LISA JOHANSSON-PAPE, "Senator", bordslampa, 1950-tal, för Orno, ursrpungligen formgiven 1947, fot i mässing beklädd med läder, skärm i grönmålad metall, höjd ca 58 cm

Zustandsbeschreibung

Fungerar enligt uppgift, smärre slitage

734566

2020-02-15