Strykjärn mässing

Strykjärn mässing
Strykjärn mässing
Strykjärn mässing
Strykjärn mässing
Strykjärn mässing
Strykjärn mässing
Strykjärn mässing
Strykjärn mässing

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

STRYKJÄRN (3), mässing, Skultuna bruk, 1800-tal, handtag i trä, stämpelmärkta, SB No 1, 3 samt 6, längd 16, 15 samt 12 cm

Bruksslitage

734574

2020-02-15