Richard Paul Lhose, färgserigrafi

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RICHARD PAUL LOHSE (Schweiz, 1902-1988), "6 systematische Farbreihen von felt für violett", signerad Lohse, daterad 1976, numrerad XXXV/LIV, färgserigrafi, 33x32 cm

PROVENIENS: Konstruktiv Tendens, Stockholm

734667

2020-03-08