Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion i emaljfärger och järnoxid, diameter ca 22-23 cm

Mindre nagg

734675

2020-02-14