Skålar Famille rose Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLAR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av blommor och fåglar i emaljfärger, diameter ca 23-26 cm

Omfattande lagningar

734682

2020-02-14