Såssnipor Kina Famille rose 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SÅSSNIPOR, 2 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, konturerad kant, dekor av blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 20 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, nagg

734693

2020-02-14