Bägare såssnipa silver

Bägare såssnipa silver
Bägare såssnipa silver
Bägare såssnipa silver
Bägare såssnipa silver
Bägare såssnipa silver
Bägare såssnipa silver

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVER, 6 dlr, 1800-tal respektive tidigt 1900-talets, 2 bägare, såssnipa, GAB, Stockholm, 1914, såssnipa, Birmingham, 1909, snusdosa, invändigt förgylld, M O Barkman, Varberg, 1841, snusdosa, längd 5,5- 13,5 cm, total vikt 418 g

Bruksslitage, gravyr, snusdosa med bucklor.

734752

2020-02-14