Arne Jacobsen T-stolen
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
ARNE JACOBSEN, "T-stolen", modell 3103, stolar, 6 st., Fritz Hansen, Danmark, 1970-tal, modellen ursprungligen formgiven 1957, blåmålade, kromade ben, sitthöjd ca 43 cm
Bruksslitage, stötmärken kring sitsar förekommer
734815
2020-02-16