Arne Jacobsen T-stolen

Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen
Arne Jacobsen T-stolen

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

4 500 SEK

ARNE JACOBSEN, "T-stolen", modell 3103, stolar, 6 st., Fritz Hansen, Danmark, 1970-tal, modellen ursprungligen formgiven 1957, blåmålade, kromade ben, sitthöjd ca 43 cm

Bruksslitage, stötmärken kring sitsar förekommer

734815

2020-02-16