Skålar med lock 1700-tal
Closed
2020-02-14
734881
| Sold for | 2 000 SEK |
| Estimate | 4 000 SEK |
SKÅLAR MED LOCK, 1 par, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i rosa tonor, höjd ca 16 cm
Smärre slitage, ett lock med omfattande lagning