Porslin Japan Meiji Imari

Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari
Porslin Japan Meiji Imari

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VASER, SKÅL och FAT, 6 dlr, porslin, Japan, 1800-1900-tal, Imari, varierande i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger, samt guld, höjd ca 12-24 cm, diam ca 11-24 cm

Smärre slitage, en vas med nagg

734923

2020-02-14