Silverbestick snäckmodell 1800-tal
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BESTICK, silver, 48 dlr, 1800-tal, varianter av snäckmodell, bestående av: 12 bordsskedar, 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar med senare blad i rostfritt stål, ägarstämplade för släkten Leijonhufvud, total vikt exklusive knivar ca 2650 g
Senare blad
734946
2020-02-09