Silverbestick snäckmodell 1800-tal

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BESTICK, silver, 48 dlr, 1800-tal, varianter av snäckmodell, bestående av: 12 bordsskedar, 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar med senare blad i rostfritt stål, ägarstämplade för släkten Leijonhufvud, total vikt exklusive knivar ca 2650 g

Senare blad

734946

2020-02-09