Skåp

Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp
Skåp

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKÅP, Jämtland, 1800-tal, allmoge, bemålat, dörrspeglarna med polykrom dekor av blommor, daterat 1834, hyllinredning, nederdel med låda, höjd 210, 109x33 cm

Saknar lås, delvis senare bemålat, slitage

734973

2020-02-09