Porslin Kina 1700-tal

Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KOPPAR MED FAT och KOPPAR, 4 dlr, porslin, Kina, Qianlong 1736-95, dekor i emaljfärger och järnoxid, en kopp med vapendekor, höjd ca 4-6 cm, diam 12 cm

Smärre slitage, nagg

734976

2020-02-14