Örhängen 1 par guld och silver 1800-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÖRHÄNGEN, 1 par, guld och silver, 16 rosenslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, skruvsystem, höjd 2,7 cm, vikt ca 4,8 g, troligen originaletui
Omarbetade, skruvsystem senare från 1917 (har ursprungligen varit med krokar)
735062
2020-02-17