Bing & Gröndahl kaffeservis Måsen

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BING & GRÖNDAHL, 42 dlr, kaffeservis "Blå Måsen", bestående av: 11 kaffekoppar samt 11 underfat modellnr 305, 20 st assietter modellnr 616 diam ca 17,5 cm, fat modellnr 347, fat modellnr 363, vas modellnr 683, gräddkanna modellnr 393 samt 388, 2 st sockerskålar modellnr 593 samt 94A, 2 st tillbehörsfat 331, 2 ljusstakar modellnr 501

Bruksslitage, mikronagg förekommer, 1 sockerskål med nagg, 1:a, 2:a och 3:a sortering förekommer

735109

2020-02-22