Lodregulator 1800-tal Nyrenässans
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LODREGULATOR, fanerad i mahogny, 1800-talets slut, nyrenässans, Gustav Becker (1819-1885), Tyskland, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 125 cm, pendel, lod och uppdragsnyckel medföljer
Slitage, fanerskador
735130
2020-02-11