Lodregulator 1800-tal Nyrenässans

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LODREGULATOR, fanerad i mahogny, 1800-talets slut, nyrenässans, Gustav Becker (1819-1885), Tyskland, emaljerad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 125 cm, pendel, lod och uppdragsnyckel medföljer

Slitage, fanerskador

735130

2020-02-11