Bruno Mathsson fåtöljer Pernilla
Klubbat för:
6 000 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
BRUNO MATHSSON, fåtöljer med fotpallar, ett par modell Pernilla, stomme i formböjd bok, bärväv i kanvas och dyna i bomull/lin, brännmärkt Bruno Mathsson by Dux, sitthöjd ca 27 cm, bredd ca 85 cm, höjd ca 95 cm
Zustandsbeschreibung
Stomme med bruksslitage så som repor och märken, dyna med slitage bruksspår fläckar
735131
2020-02-16