Bruno Mathsson fåtöljer Pernilla

Klubbat för:

6 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

BRUNO MATHSSON, fåtöljer med fotpallar, ett par modell Pernilla, stomme i formböjd bok, bärväv i kanvas och dyna i bomull/lin, brännmärkt Bruno Mathsson by Dux, sitthöjd ca 27 cm, bredd ca 85 cm, höjd ca 95 cm

Zustandsbeschreibung

Stomme med bruksslitage så som repor och märken, dyna med slitage bruksspår fläckar

735131

2020-02-16