Strösockerskål silver
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STRÖSOCKERSKÅL med lock, silver, hamrad dekor, båtformad, uppsvängda hänklar i form av ormar, rektangulär, fotplatta med genombruten 0-dekor, på 4 kulfötter, lockknopp i form av blomma, liv med medaljonger, lock med skedurtag, Tyskland 1800-tal, svenska importstämplar, höjd 18, längd 21 cm, vikt 401 g
735632
2020-02-10