Såskanna silver Joachim Flodin

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

1 800 SEK

Beschreibung

JOACHIM FLODIN, såskanna på fot, silver, kupa uppburen av en psykopomp, uppsvängd hänkel, dekor med lejonmaskaroner, invändigt förgylld, stämplad Stockholm 1814, höjd med hänkel 16 cm, vikt 193 g

Zustandsbeschreibung

Något sned

735643

2020-02-10