Såskanna silver Joachim Flodin
Klubbat för:
1 600 SEK
Schätzwert
1 800 SEK
Beschreibung
JOACHIM FLODIN, såskanna på fot, silver, kupa uppburen av en psykopomp, uppsvängd hänkel, dekor med lejonmaskaroner, invändigt förgylld, stämplad Stockholm 1814, höjd med hänkel 16 cm, vikt 193 g
Zustandsbeschreibung
Något sned
735643
2020-02-10