Saltkar med skedar sterlingsilver
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROBERT HENNELL I, saltkar med samtida skedar, 3 st, sterlingsilver, båtformade, uppsvängda hänklar, spår av invändig förgyllning, stämplade London 1782 resp. 1791, höjd 9,5, vikt 360 g
Samtliga delar med gravyr, slitage, en med bristning
735647
2020-02-10