Saltkar med skedar sterlingsilver

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROBERT HENNELL I, saltkar med samtida skedar, 3 st, sterlingsilver, båtformade, uppsvängda hänklar, spår av invändig förgyllning, stämplade London 1782 resp. 1791, höjd 9,5, vikt 360 g

Samtliga delar med gravyr, slitage, en med bristning

735647

2020-02-10