Sockerskål och gräddkanna sterlingsilver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOCKERSKÅL, på fasad fotring, stämplad A & J Zimmerman, Birmingham 1909, GRÄDDKANNA, på kulfötter, London 1778, sterlingsilver, godronerade liv, spår av invändig förgyllning, höjd 9,5 cm, vikt 583 g
735651
2020-02-10