Tespindlar silver
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TESPINDLAR, 3 st, silver, varav en stämplad Finland1886, samt en Johan Henrik Lampa Stockholm 1820, svarvade träskaft, TESIL, silver, med tillhörande underställ, CF Carlman Stockholm 1921, förgyllda insidor, dekor med girland och bandrosetter, längd ca 6-8 cm, tesilens vikt ca 90 g
Tespindlar med skador och bristningar
735668
2020-02-10