Tespindlar silver

Tespindlar silver
Tespindlar silver
Tespindlar silver
Tespindlar silver
Tespindlar silver
Tespindlar silver
Tespindlar silver
Tespindlar silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TESPINDLAR, 3 st, silver, varav en stämplad Finland1886, samt en Johan Henrik Lampa Stockholm 1820, svarvade träskaft, TESIL, silver, med tillhörande underställ, CF Carlman Stockholm 1921, förgyllda insidor, dekor med girland och bandrosetter, längd ca 6-8 cm, tesilens vikt ca 90 g

Tespindlar med skador och bristningar

735668

2020-02-10