Halsband silver Finland 1960-tal
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PENTTI SARPANEVA, halsband, silver, dekor med odlad saltvattenspärla ca 6,8 mm, Kalevala Koru, Helsingfors 1966, svenska importstämplar, hängets höjd inkl. ögla ca 11 cm, kedja ej öppningsbar integrerad i öglan, vikt ca 66 g
735671
2020-02-12