Halsband silver Finland 1960-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PENTTI SARPANEVA, halsband, silver, dekor med odlad saltvattenspärla ca 6,8 mm, Kalevala Koru, Helsingfors 1966, svenska importstämplar, hängets höjd inkl. ögla ca 11 cm, kedja ej öppningsbar integrerad i öglan, vikt ca 66 g

735671

2020-02-12