Franz Hingelberg sterlingsilver sufflékoppar
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FRANTZ HINGELBERG, sufflékoppar, 4+2 st, Danmark, montering i sterlingsilver med handtag i bakelit, skålar i ugnsfast porslin, stämplat F. Hingelberg, 925 S, svenska importstämplar, skålarna märkta för Royal Copenhagen, höjd ca 6 cm, diameter ca 7,5 cm
Bruksslitage
735770
2020-02-11