Franz Hingelberg sterlingsilver sufflékoppar

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FRANTZ HINGELBERG, sufflékoppar, 4+2 st, Danmark, montering i sterlingsilver med handtag i bakelit, skålar i ugnsfast porslin, stämplat F. Hingelberg, 925 S, svenska importstämplar, skålarna märkta för Royal Copenhagen, höjd ca 6 cm, diameter ca 7,5 cm

Bruksslitage

735770

2020-02-11