Peter Ghyczy Garden egg
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER GHYCZY, "Garden egg", stol, Reuters Products 1960-70-tal, formgiven 1968, röd plast, sits klädd i textil, höjd uppfälld ca 101, 89x85 cm
LITTERATUR: 1000 Chairs, Fiell, sid. 426
Skador: Bruksslitage, mindre kantnagg
Klädsel med fläckar, repor/märken
735781
2020-02-11