Peter Ghyczy Garden egg

Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg
Peter Ghyczy Garden egg

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

PETER GHYCZY, "Garden egg", stol, Reuters Products 1960-70-tal, formgiven 1968, röd plast, sits klädd i textil, höjd uppfälld ca 101, 89x85 cm

LITTERATUR: 1000 Chairs, Fiell, sid. 426
Skador: Bruksslitage, mindre kantnagg

Zustandsbeschreibung

Klädsel med fläckar, repor/märken

735781

2020-02-11