Orientmatta Kashan

Orientmatta Kashan
Orientmatta Kashan
Orientmatta Kashan
Orientmatta Kashan
Orientmatta Kashan
Orientmatta Kashan

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

ORIENTMATTA, Kashan, semiantik, ca 1930-tal, figural föreställer poeten Omar Khayyam, mått 206x137 cm

Poeten Omar Khayyam, var även matematiker, filosof och astronom

Smärre slitage, blekt, slitage på fransar, ställvis mikrospår efter mal, enstaka fläckar

736078

2020-02-18