Ruskig Ångest diptyk
Klubbat för:
4 000 SEK
7 000 SEK
RUSKIG ÅNGEST "Makt", diptyk, spray på masonit, a tergo signerad och daterad 2010/2020, oramad, ca 182x192 cm
Verket ingår i temaauktionen "Kärlek"
Verket producerades inför publik under Malmö Festivalen 2010 och tillhör serien "Royalfamily goes graffitiabstract". Serien ställdes ut på Örebro Konsthall SubGlobII samma år. 2020 har målningen kompletterats.
736125
2020-02-19