Ruskig Ångest diptyk

Ruskig Ångest diptyk
Ruskig Ångest diptyk
Ruskig Ångest diptyk
Ruskig Ångest diptyk

Klubbat för:

4 000 SEK

7 000 SEK

RUSKIG ÅNGEST "Makt", diptyk, spray på masonit, a tergo signerad och daterad 2010/2020, oramad, ca 182x192 cm

Verket ingår i temaauktionen "Kärlek"

Verket producerades inför publik under Malmö Festivalen 2010 och tillhör serien "Royalfamily goes graffitiabstract". Serien ställdes ut på Örebro Konsthall SubGlobII samma år. 2020 har målningen kompletterats.

736125

2020-02-19