Värja
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 200 SEK
VÄRJA, 1700-talets slut, graverad trekants stukatklinga, järnfäste, kavellindning av tvinnad mässingstråd, facettslipad knapp, längd ca 88 cm
Slitage, senare kaverllinding, avbruten klinga, bristninga på parerplåt
736194
2020-02-12