Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

VÄRJA, 1700-talets slut, graverad trekants stukatklinga, järnfäste, kavellindning av tvinnad mässingstråd, facettslipad knapp, längd ca 88 cm

Slitage, senare kaverllinding, avbruten klinga, bristninga på parerplåt

736194

2020-02-12