Carl Malmsten matsalsmöbel Herrgården
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL MALMSTEN, "Herrgården", matsalsmöbel, för Bodafors Möbelfabrik, brännmärkt och daterad 1969, 9 dlr., bestående av bord med 3 iläggsskivor, 8 stolar, bordets höjd ca 74, 140x100 cm, sitthöjd ca 44 cm, iläggsskivorna 55 cm vardera
Slitage, märken, färgbortfall
736216
2020-02-12