Parti silver / kuriosaparti
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI SILVER, 12 dlr, 1900-talets första hälft, varierande silverhalt, övervägande från orienten, bestående av 2 armband varav en med fatimahand, ring med agat, infattad silverdollar, femfrancsmynt, brosch, diverse berlock varav en m. astrologimotiv, fisk, buddha m.m. armbandens diameter ca 6,5 cm, totalvikt ca 170 g
Varierande silverhalt, varierande ålder / härkomst, varierande skick/slitage, smärre ärgning
736319
2020-02-18