Parti silver / kuriosaparti

Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti
Parti silver / kuriosaparti

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PARTI SILVER, 12 dlr, 1900-talets första hälft, varierande silverhalt, övervägande från orienten, bestående av 2 armband varav en med fatimahand, ring med agat, infattad silverdollar, femfrancsmynt, brosch, diverse berlock varav en m. astrologimotiv, fisk, buddha m.m. armbandens diameter ca 6,5 cm, totalvikt ca 170 g

Varierande silverhalt, varierande ålder / härkomst, varierande skick/slitage, smärre ärgning

736319

2020-02-18