Silverbestick 76 del

Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del
Silverbestick 76 del

Klubbat för:

6 400 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

BESTICK, silver, 76 del, modell svensk spets, svenska stämplar 1947, omfattande 18 matskedar (längd ca 21), 11 bordsknivar med rostfria blad (längd ca 21,5) 12 entréknivar (längd ca 19), 5 bordsgafflar (längd 18,5), 12 entrégafflar (längd ca 14,5), 8 teskedar varav 4 med monogram E (längd ca 12,5), 10 kaffeskedar med monogram E (längd ca 11), total vikt ca 3000 g

Kuntoraportti

Smärre slitage

736342

Päivämäärä:

2020-02-15