Salongsgrupp rokokostil
Klubbat för:
1 100 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
SALONGSGRUPP (4 dlr), 1900-talets mitt, rokokostil, bestående av: soffa, fåtölj, stol och salongsbord, samtliga stoppade möbler klädda i gul textil med medaljonger, soffans längd 141, rygghöjd 105, fåtöljens rygghöjd 96, bredd 81, bordets höjd 77, 66x56 cm
Kuntoraportti
Bruksslitage, fläckar, krakelyr på salongbordets skiva
736482
Päivämäärä:
2020-02-19