Matservis Bing & Gröndahl

Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl
Matservis Bing & Gröndahl

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATSERVIS, 40 delar, 1900-tal, "Elegance", Bing & Gröndahl, dekor i relief samt förgylllda kanter, bestående av, 1 ovalt uppläggningsfat (41 cm), 1 såsbåt, 2 skålar, 12 djupa tallrikar (diam 25 cm), 12 mattallrikar (24,5 cm), 12 förrättstallrikar (21,5 cm)

bruksspår, flertalet delav av andra sortering

736663

2020-02-12