Nils Nixon oljemålning
Vollendet
2020-02-19
736751
| Höchstes Gebot | 9 400 SEK |
| Schätzwert | 6 000 SEK |
NILS NIXON (1912-1998): "Ångest", signerad och daterad Nixon -46, olja på duk, utställningsetikett från Riksförbundet för bildande konst utställning nr 45, ca 46x38 cm