Bägare 1700-tal

Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal
Bägare 1700-tal

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

PETTER LUND(1694-1736), karolinerbägare, silver, stämplad 1709, invändigt förgylld, höjd 9 cm, diameter 8 cm, vikt ca 135 g

Undertill med inskription, smärre tryckveck på livet

736819

2020-02-18