Inge Davidsson

Inge Davidsson
Inge Davidsson
Inge Davidsson
Inge Davidsson
Inge Davidsson
Inge Davidsson
Inge Davidsson
Inge Davidsson
Inge Davidsson
Inge Davidsson

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

INGE DAVIDSSON, bord, möbelsnickare Ernst Johansson, 1960-tal, stativ i ek, travertinskiva, höjd 48, 70x46 cm

Avbildat i Siesing, Andreas, Svenska möbler: folkhemsform i ull, jakaranda, furu och bok : 1949-1970, Atlantis, Stockholm, 2015, s. 457.

Sprickor. Flertalet nagg.

737068

2020-02-13