Parti allmoge/sameföremål

Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål
Parti allmoge/sameföremål

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PARTI ALLOMGE/SAMEFÖREMÅL, 7 dlr, bestående av klövjar, sannolikt för ren, 3 slevar i varienade storlek, 2 askar med lock varav en i björknäver samt daterad 1910, respektive signerad O.Suikki, samtliga föremål i björk

Bruks/åldersrelaterat slitage

737360

2020-02-21