Blå Blomst servis Royal Copenhagen
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst" servis, 44 dlr, porslin med handmålad blomdekor, 1900-talets andra hälft, bestående av: 12 cremekoppar på fat, 10 assieter, 11 mindre assieter, 2 smörassieter, 1 mindre skålfat, 1 sockerskål med lock, 2 mindre vaser, 1 fat, 1 kaffekanna med lock, 1 gräddkanna, 1 mindre vas
Mindre nagg kan förekomma
737458
2020-02-21