Blå Blomst servis Royal Copenhagen

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst" servis, 44 dlr, porslin med handmålad blomdekor, 1900-talets andra hälft, bestående av: 12 cremekoppar på fat, 10 assieter, 11 mindre assieter, 2 smörassieter, 1 mindre skålfat, 1 sockerskål med lock, 2 mindre vaser, 1 fat, 1 kaffekanna med lock, 1 gräddkanna, 1 mindre vas

Mindre nagg kan förekomma

737458

2020-02-21