Bordsur sent 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSUR, 1800-tal, troligen Frankrike, barock-stil, förgylld mässing, vitemaljerad urtavla, dekor med figurscen, samt bladornament, höjd ca 44, 33x16 cm
PROVINIENS: Stavsjö Herrgård
Ej funktionstestad. Nycklar medföljer
737610
2020-02-16