Bordsur sent 1800-tal

Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal
Bordsur sent 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BORDSUR, 1800-tal, troligen Frankrike, barock-stil, förgylld mässing, vitemaljerad urtavla, dekor med figurscen, samt bladornament, höjd ca 44, 33x16 cm

PROVINIENS: Stavsjö Herrgård

Ej funktionstestad. Nycklar medföljer

737610

2020-02-16