Bruno Mathsson slagbord
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BRUNO MATHSSON, slagborg "Maria Flap", 1950/60-tal, teak, höjd ca 74, 24x90 total längd ca 280 cm, ben i bok.
HISTORIK:
Modellen formgavs 1936 för Firma Karl Matsson
Skador: Smärre slitage, fläckar
Smärre slitage, enstaka märken och ojämnt solblekt
737618
2020-02-16