Bruno Mathsson slagbord

Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord
Bruno Mathsson slagbord

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BRUNO MATHSSON, slagborg "Maria Flap", 1950/60-tal, teak, höjd ca 74, 24x90 total längd ca 280 cm, ben i bok.

HISTORIK:

Modellen formgavs 1936 för Firma Karl Matsson
Skador: Smärre slitage, fläckar

Smärre slitage, enstaka märken och ojämnt solblekt

737618

2020-02-16