Bo Beskow oljemålning

Bo Beskow oljemålning
Bo Beskow oljemålning
Bo Beskow oljemålning
Bo Beskow oljemålning

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BO BESKOW (1906-1989): "Odysseus och Nausicaa i vitt ljus", signerad Beskow, utförd 1979, olja på pannå, 39x47 cm
PROVENIENS: "Detta verk såldes på konstauktionen den 6 december 2006. Ett samarbete mellan Stockholms Stadsmission och Stockholm Auktionsverk till förmån för Stockholms hemlösa"

737742

2020-02-22